Bu yorumlar; 13 Ekim 2016 tarihinde başlayan Java ile Programlamaya Giriş eğitimi için iletilmiş yorumlardır.

Ege D.  07 Şubat 2017

5yildiz

Ayarında, verimli, eğlenceli, ilginç


 

Serhat Nebiler  (twitter, facebook)  07 Şubat 2017

5yildiz

Java ile programlamaya giriş kursuna hiç bir programlama bilgim olmaksızın başladım. En zor süreç nereden ve hangi kanaldan bu işe başlamak gerektiğine karar vermek. Youtube videoları, eğitim dökümanları, kitaplar ve kurslar. Kursların kalite durumu ve maliyetleri malum. Volkan Hocayla da temasa geçtiğinizde size birkaç örnekle kursların durumunu izah edecektir. Youtube videoları, kitap ve dökümanlar ise sizi yalnız başınıza bırakıyor. Ekranda ya da kağıttan gördüğünüz şeyi siz yapamadığınızda cevabına ulaşmanız çok zor. Tüm bu karmaşa içerisinde Volkan Hocayla karşılaşmak benim için büyük şans. Her zaman işin temelini kavramayı amaç edinirim. Temeli aldıktan sonra birşey inşa edebilmenin sorumluluğunu kendimde hissederim. Volkan hocanın ilk dersinde ise düşündüğümden bile daha temelden bir anlatımla karşılaştım. Ve bana bile, bu kadar temelden giriş anlamsız gelmişti. Ama hiç de öyle değil. Bu temelden sonra bilgisayar programlamanın ne aşamalardan günümüze geldiği ve yazılan bir kelimelik kod parçacığının neden ve nasıl orada olduğu çok net bir şekilde aklınıza kazınıyor. İnternetteki videolarda “bu işlemi şu şekilde yapıyoruz” gibi bir anlatıma “peki ama neden” diye sorma ihtimaliniz var. Volkan hoca ise önce o “neden”den başlıyor. Tabi bir de bu kadar temelden inşa edilen eğitimin öğrenci tarafının sorumluluğu var ki o da büyük sorun. Öğrenmek istiyorsanız en değerli şeyi “zaman”ınızı vermekle mükellefsiniz. Daha yolun başındayım tabi ama “programlamaya giriş” sonu çok zevkli bir süreç oldu benim için. umarım sizin için de öyle olur. Saygılar…


 

Ömer, 07 Şubat 2017 


 

Mesut Özsoy (linkedIntwitter, facebook) 07 Şubat 2017

Kursa katılma sebebim Volkan Bey’in sektörde çalıştığı kurumlar ve projelerdir.Yazılımı onun süzgeçinden anlamak istedim. Çok yardımcı oldu artık diğer dilleri kolayca anlayabiliyorum.Tabi daha çok Volkan Bey ile eğitim zamanları geçirmemiz lazım.


 

Esra Thorstensson (facebook) 08 Şubat 2017

5yildiz

Kendime Java kursu ararken bu kadar iyi bir kurs bulabilecegimi ummamistim. Benim gibi mantigini anlayarak ve severek ogrenmek isteyen herkese oneririm bu kursu. Volkan gercekten iyi bir ogretmen. Alanini iyi bilmesinin yani sira isini gercekten severek, zevkle yapiyor. Istedigim soruyu cekinmeden, gerilmeden sorabildigim tek kurs bu oldu. Ya sabri cok genis ya da gercekten sinirlenmiyor; orasini henuz anlamadim 🙂 Aksamlari yorgun argin bir yerlere gitmek zorunda kalmadan, evimde rahat otururken hos sohbet birinden ders alabilmek de cok guzeldi. Yurt disinda yasayan biri olarak zaten istesem de gidemezdim. Binlerce kilometre oteden kendi ana dilimde ders alabilmenin keyfini yasiyorum. Dersi kacirdigim gunler ertesi gunden itibaren videosunu izleyebiliyorum; anlamadigim bir sey olursa ertesi hafta sorabiliyorum. Daha ne isteyim 🙂 Konuyla onceden hicbir ilgisi olmayan biri olarak derste neleri ogrenecegimizi onceden acik bir sekilde anlatmasi, planli programli olmasi, anlamini aciklamadan terim kullanmamasi, o terimleri iyice kavrayana kadar surekli tekrar etmesi ve her derse bir onceki dersi ozetleyerek baslamasi cok daha rahat anlamami sagladi. Denemekten bile korkan biri olarak bu dersle “kod yazamam ben” on yargimi astim. Yurekten tesekkur ediyorum her sey icin 🙂


 

Burak Bozkurt (linkedIntwitter, facebook09 Şubat 2017

5yildiz

Sadece Java dili öğrenmek adına değil, sektöre ve yazılım alanına hakim olmak adına da bu eğitim ile kendimi hayal edemediğim derecede geliştirdim.


 

Betül Sarıkaya, (linkedIntwitter, facebook)  09 Şubat 2017

5yildiz

Merhaba ben Volkan hocadan Java eğitimi aldım.Java deyince youtubedan olsun , internetden olsun bir sürü kaynak çıkıyor.Fakat hiç biri volkan hoca kadar faydalı olmadı.En temelden başlayarak,takıldığımız noktalarda direkt olarak sorma imkanı yakalayarak,bir çok soru çözümüyle bu eğitimi destekleyerek çok öğretici bir eğitim olduğunu düşünüyorum.


 

Barışcan (linkedIntwitter, facebook)  09 Şubat 2017

5yildiz

Kurs’da Volkan Hoca, basit anlatımı ile sade betimlemeyle birlikte programlamayı daha iyi anlamamı sağladı. Kursda videolar ile kurs sonraki tekrar calısma imkanı elde eldebildim. Buda ögrenimimi daha da cok geliştirdi.


 

Uğur D. (twitter, facebook)  09 Şubat 2017

Öncelikle algoritma altyapısı olarak inanılmaz verimli bir kurs oldu Dersler ve bizatihi sorular beni ve eminim kurs arkadaşlarımı epey bi zorlamıştır ama bu soruları çözdükçe insan ne kadar geliştiğini fark ediyor ister istemez bu yönden de her problemde bir çözüm yöntemi bir yorumlama kabiliyeti oluştu bu yönüyle de çok değerliydi benim için sonuç olarak bu işe hevesli ve ilgili ama pek altyapısı olmayan arkadaşların mutlaka bir volkan hoca dersi almalarını şiddetle öneririm esen kalın…:)


 

Naim Sadıklar (facebook)  10 Şubat 2017

5yildiz

Başlangıç kursu olmasına rağmen gerçekten çok eğitici ve öğreticiydi, okuldaki hocalar genelde daha konuya bizi tam aşılamadan herşeyi yapmamızı istiyorlar, ama volkan hoca gerçekten herşeyi en ince ayrıntısına kadar çok güzel bir şekilde anlatıyor ve bu yaptığı iştende gerçekten keyif alıp, sempatikliğiyle de kendisini sevdiriyor.Volkan hocaya javada ilerlemem konusunda bana yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim.


 

Nedim Yılmaz 11 Şubat 2017

5yildiz

Uzun soluklu, keyifli ve yararlı bi kurs dönemiydi. Volkan hocamın bu sektördeki tecrübesine diyecek kötü bi şey yok. Kendisinin anlatım tarzı da gayet iyi. Kurs alacak veya almayı düşünen arkadaşlar düşünmeden alabilirler ama kendileri de çalışmazlarsa Volkan hocamın çok yapacağı bi şey kalmıyor. Her şey için teşekkür ederim.


 

Erdem Faruk Yılmaz 15 Şubat 2017

5yildiz

Bence çok yararlıydı.